MozART Group

(Türkiye, Yunanistan, Bulgaristan)

HAKKIMIZDA

“Büyük konser salonlarının ağırbaşlı formalitelerine, klasik müzisyenlerin can sıkıntısına, klasik müzik fanatik aşıklarına, klasik müzikten korkan rock, rap, pop hayranlarına rağmen biz varız. İlham perimize esprili bir ironi ile yaklaşıyoruz ve eminiz ki o da buna itiraz etmeyecektir!”

MozART grubu

MozART grubunun dört beyefendisi de Varşova ve Łódz’daki prestijli Müzik Akademilerinden mezun olan iyi eğitimli çalgıcılardır, ancak mizahi bir şekilde klasik müzik çalmaya karar verdiler. MozART grubu, sözlerin değil müziğin neşe ve kahkaha kaynağı olduğu, dünya çapında benzersiz bir müzikal kabare yarattı.

Klasik bir besteyi tuval olarak alın, yapısını ve temasını analiz edin, etrafını müzikal çağrışımlarla, parlak, olağanüstü fikirlerle çevreleyin ve nihai ürünü dinlerken dinleyici sürekli şaşırır, şaşırır, güler ve gözyaşlarına boğulur.

MozART grubunun müzisyenleri 1995’ten beri birlikte çalıyorlar. Başlangıçta Canal Plus Televizyonunda kısa müzikal şakalar sundular ve ilk çıkışlarını 1997’de Krakow’da genç Polonyalı kabarelerin PAKA yarışmasında yaptılar. Aynı yıl Mozart Hala Yaşıyor adlı ilk kabare programını sundular ve o zamandan beri Avrupa’nın tamamında, Kanada’da, ABD’de ve Asya’da konserler verdiler. Dörtlü ayrıca pandomimci Irek Krosny veya çok yetenekli Bobby McFerrin ile gösteriler de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanındaki meslektaşlarıyla performanslar sergiliyor.

MozART grubu, uluslararası galalar ve konserler de dahil olmak üzere sık sık TV konuğu oluyor. Dörtlü, Lidzbark’ta XVIII Hiciv ve Komedi Festivali’nin Grand Prix’si; “Pingwin z brazu” (Bronz Penguen) – Rybnik/Polonya’daki RYJEK Festivalinde Polonya kabare ve iki ALTIN ​​TEKİNİN gayrı resmi başkenti olan Zielona Gora kabare topluluğu tarafından verilen ödül. Temmuz 2010’de MozART grubu, üstün başarıları ve sahnede 15 yıl için Polonya Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı tarafından özel bir ödüle layık görüldü. Slovakya’daki 31. Avrupa Mizah Festivali GAGY, MozART grubunu 2011 GRAND PRIX ile ödüllendirdi. Mart 2013’te MozART grubu, St.Etienne/Fransa’da düzenlenen 10. “Festival des Artes Burlesques”te üç ana ödüle de layık görüldü: Jüri Büyük Ödülü, Seyirci Ödülü ve Basın Ödülü.

Antonio Vivaldi’yi patronları olarak aldıkları grubun ilk gösterisinin adı “The Four Seasons à la MozART group” idi. Benzer bir alt başlıkta, her sezonun Vivaldi’nin besteleriyle aynı şekilde başladığı CD’leri “Creatures” vardır. Ancak daha sonra ilkbahar, yaz, sonbahar ve kışla ilgili çeşitli dünya şarkıları doğrultusunda özgürce akar. Bu şov, dinleyiciye 70 dakikadan fazla sofistike, mükemmel bir şekilde düzenlenmiş, yüce bir eğlence sunuyor!

2008 ve 2009’da MozART grubunun iki DVD’si büyük bir başarıyla yayınlandı ve Polonya’da ve yurtdışında büyük ilgi gördü. “Best of MozART group” DVD’si Şubat 2010’da yayınlandı. Bunu 2011 ve 2012’de iki DVD daha izledi.

2011, dörtlü için çok önemli bir sanat yılı oldu. MozART grubu yedi ay içinde 24 ülkeyi, 4 kıtayı ziyaret ederek 150’den fazla halka açık ve özel gösteri gerçekleştirdi. Dörtlü ilk çıkışlarını Bahreyn Krallığı, Letonya, Türkiye, Meksika, Kosta Rika, ABD, Estonya, Slovakya, Portekiz ve Fransa’da yaptı.

MozART grubu, Ekim 2012’de Moskova’da ilk kez sahne aldı ve Aralık 2013’te tekrar Svetlanov Hall’da sahne aldı. Dörtlü, 2013’te ilk kez Çin’i ziyaret etti ve Pekin’deki kapalı NCPA’da, SHOAC’ta büyük bir başarıyla performans sergiledi. Şangay ve diğer altı mekan ve şehir. 2013 yılı Almanya’da Musikhalle Hamburg, Gasteig Münih, Tonhalle Düsseldorf gibi ülkenin en önemli mekanlarında 8 gösteri ile başarıyla sona erdi.

2013 ve 2014’te tur listesinde Almanya, Fransa, Macaristan, Belçika, İtalya, Hollanda, Makedonya, Çek Cumhuriyeti, Avusturya, Güney Kore, Brezilya, Türkiye, İsviçre, Birleşik Krallık, Kazakistan, Çin, Kanada ve ABD’de gösteriler yer aldı.

2015 yılında MozART grubu 20. yılını Varşova’daki Teatr Polski’de Polonya ve İsviçre’den arkadaşları ve meslektaşlarıyla birlikte bir gala gösterisiyle kutladı. Bu akşam hafızalarımızda uzun süre kalacak. Sahnede yirmi yıl, bu süre zarfında meydana gelen tüm komik ve ilginç hikayeleri izleyicilere göstermek için iyi bir neden! Bu nedenle MozART grubu “MozART seyahatleri!” 2016’nın ikinci yarısında – yeni bir gösteri, beklenmedik durumlara, bölgesel özelliklere, onların ve sizin dünyanıza dair komik bir bakış açısı.

2016’daki birkaç etkinliğin adını vermek gerekirse: Dörtlü, Tel Aviv, Kudüs ve Hayfa’daki gösteriler de dahil olmak üzere ilk kez İsrail’i ziyaret etti. Sanatçılar San Diego / California’daki La Jolla Müzik Festivali’ne ve ABD’nin diğer şehirlerine gitmeden önce Nisan ayında Paris’teki Théâtre Antoine’da dört haftalık bir gösteri dizisi düzenlendi. Dörtlü, Kasım ayında altıncı kez Asya’yı ziyaret etti. Singapur ve Çin.

2017’de dörtlü Fransa, İsviçre, Çek Cumhuriyeti ve Almanya dahil olmak üzere 20’den fazla ülkeyi tekrar ziyaret etti. Tarihte ilk kez, dünyanın en büyük ve en önemli komedi festivali Just For Laughs, dörtlüyü toplam yirmi gösteri ile Montreal / Kanada’da ağırladı. Yeni DVD “Mozart şehre geliyor” Aralık 2017’de yayınlandı.

2018’de MozART grubu Kuzey Amerika, Asya ve Avrupa’yı gezdi. Ekim 2018’den Ocak 2019’a kadar dörtlü, Paris’in kalbindeki Bobino Tiyatrosu’nda toplam 65 konser verdi. Gösterileri 32.000’den fazla kişi ziyaret etti. 2019 yılı Avrupa, Meksika, ABD, Kanada ve Asya’da konser turlarıyla dolu geçti.

2020’de MozART grubu 25 yaşına girdi.

Dünyanın uğraşmak zorunda kaldığı bir kaza nedeniyle dörtlü, diğer birçok sanatçı gibi bir tür yaratıcı kırılma yaşamak zorunda kaldı. Bu dönemin meyveleri çeşitlidir ve kesinlikle olumludur. Diğer şeylerin yanı sıra, Fransa için “Globetrotters” adlı yeni bir gösteri oluşturuldu. Dörtlü, Kasım ve Aralık 2021’de Paris’teki Bobino Tiyatrosu’nda yirmi kez seslendirdi. 11 Aralık 2021’de MozART grubu, altı yıl içinde 150. kez Paris’te sahne aldı. Chopin kıskanırdı…

2022’de MozART grubu ilk kez Kuzey İrlanda’nın yanı sıra İsrail, İngiltere, İrlanda, İsviçre, Belçika, Romanya ve diğer birçok Avrupa ülkesini ziyaret edecek. Dörtlü, dokuz yıl sonra üçüncü kez Kosta Rika’yı ziyaret edecek.

Fransa, Polonya, İsviçre, ABD, Singapur, Romanya, Lüksemburg, Almanya, Portekiz ve daha fazla ülke 2023’teki tur listesinde. Orada görüşmek üzere!

“These exceptionally talented musicians mix cabaret with classical music for a brilliantly funny twist on a typically formal genre. The fabulous foursome have since filled countless concert halls with laughter and cheer. Their unique approach allowed even those with little or no classical understanding to enjoy the sound of string instruments” Rebel Jones-The Music Man

Görseller

Performanslar

Sanatçımızın Sosyal Medya & Web Bilgileri

Web Sitesi

https://www.mozartgroup.net/

Facebook

http://www.facebook.com/mozartgroup

Instagram

https://www.instagram.com/mozartgroup4/
NikaSquareBanner