OldBourn Piyanolu Üçlüsü

Topluluklar & Oda Müziği

Elvin Hoxha Ganiyev (Keman)

En son 2023 yılında yüksek prestijli Karol Szymanowski Uluslararası Keman Yarışması’nda 2.’lik ödülü alan Elvin Hoxha Ganiyev, geniş ve çeşitli repertuara sahip bir solo konser kemancısıdır.

Lisans derecesini İspanya’daki Escuela Superior de Música Reina Sofía’da Profesör Zakhar Bron’un sınıfından mezun olarak alan sanatçı, halen Essen’deki Folkwang Universität der Künste’de  Dr. Aleksey Semenenko ile Konzertexamen derecesini sürdürürken, aynı zamanda ikinci yüksek lisans derecesi için de UdK Berlin’de Mark Gothoni ile çalışmaktadır.

Büyükbabası Bilkent Senfoni Orkestrası’nın kurucularından ve orkestranın başkemancısı Server Ganiyev olan Elvin, 1997 yılında saygın müzisyenlerden oluşan bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi ve beş yaşında keman çalışmaya başladı.

İlk orkestra konserini 8 yaşındayken Server Ganiyev ile birlikte verdi ve aynı yıl Zürih Konservatuarı’nda Genç Öğrenci programına kabul edildi.

10 yaşındayken Kremlin Sarayı’nda Vladimir Spivakov yönetimindeki Moscow Virtuosi ile solist olarak sahneye çıkan Elvin, o günden beri tanınmış şefler ve saygın orkestralar ile önde gelen konser salonlarında konserler vermekte ve uluslararası festivallere katılmaktadır.

Üst düzey uluslararası yarışmalarda çok sayıda derece ve özel ödül kazanan sanatçının başarıları arasında 2021 George Enescu Uluslararası Keman Yarışması yarı finalisti ve  iPalpiti Özel Ödülü; aynı yıl, yarı finalist olduğu Uluslararası Jascha Heifetz Keman Yarışması’nda verilen özel Halk Ödülü’nün yanısıra; David Oistrakh Keman Yarışması, Genç Müzisyenler için Lipinski-Wieniawski Yarışması, Altın Madalya aldığı Berlin Uluslararası Müzik Yarışması ve Viyana Uluslararası Müzik  Yarışması’nda aldığı ödüller ilk akla gelenlerdir.

Sanatçı 2019 yılında Fazıl Say’ın “Haremde 1001 Gece” Konçertosu ile ilk albümünü yayınladı, 2020’de ise “Chausson, Poème Op.25” adlı single çalışmasıyla dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Ardından, RCA Red Seal/Sony Music Switzerland etiketiyle çıkan “Italian Journey” albümünün genç solistleri arasında yer alan Elvin’in son albümü “Voyages, Chapter Istanbul” ‘da Cem Esen ve Fazıl Say’ın keman sonatları oldu.

Beraber konser verdiği şefler arasında Zubin Mehta, Yuri Bashmet, Vladimir Fedoseyev, Gennady Rozhdestvensky, Zakhar Bron, Sasha Goetzel, Gürer Aykal, Rauf Abdullayev, Rengim Gökmen,  Placido Domingo, Fuad Ibrahimov, Antonio Pirolli, Howard Griffiths ve Valentin Uryupin; orkestralar içinde ise Berlin Filarmoni, Moscow Virtuosi, Şanghay Oda, Amsterdam Filarmoni, Borusan Filarmoni, Azerbaycan Devlet Filarmoni, Katar Filarmoni, Odessa Filarmoni, New Russia Orchestra, BMTG NY Oda, Bilkent Oda & Bilkent Senfoni, Rus Ulusal, Kremerata Baltica, St. Petersburg Filarmoni, Musica Viva Moscow, Çaykovski Senfoni Orkestrası, ülkemizden de CSO, İDSO, Bursa ve Antalya Senfoni orkestraları ilk akla gelenlerdir.

“Afterimage Ensemble” adında 15 müzisyenden oluşan ve azınlık gruplarından çıkan bestecilerin az bilinen eserlerini çalmak üzere bir topluluk kuran Elvin, halen bu oluşumla konser programları üzerinde çalışıyor.

Elvin Hoxha Ganiyev, Türkiye ÇEV Çağdaş Eğitim Vakfı tarafından Genç Yetenekler Projesi kapsamında desteklenmekte olup, 1715 Guiseppe Guarneri “filius Andreae” keman ve Eugène Sartory yapımı bir yay ile çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Yorumlar:

“Onun muazzam yeteneğinden gerçekten etkilendim.”  Zubin Mehta

“Elvin solist olarak olağanüstü bir yetenek sergiledi. Yüksek teknik kalitesinin yanı sıra

yarattığı ses renkleri ve yorum gücüyle dinleyiciyi etkiliyor…”  Prof. Zakhar Bron

“Olağanüstü yetenekleriyle Elvin kesinlikle zamanımızın en büyük birkaç kemancısından biri…”  Vladimir Ashkenazy

“Elvin dünyanın en büyük virtüozlarının özelliklerini bünyesinde barındırıyor.” Gennady

Rozhdestvensky

“Seçkin yeteneği ve ümit veren potansiyeli ile gelecek kariyeri için takip edilmesi gereken bir sanatçı”  Plácido Domingo

Poyraz Baltacigil (Cello)

1994 yılında İstanbul’da “tamamı müzisyen” Baltacıgil ailesinin üçüncü “yıldızı” olarak doğan Poyraz, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda viyolonsel eğitimi aldıktan sonra Hochschule für Musik Freiburg’da Jean-Guihen Queyras ile çalışmalarını sürdürdü.

2019 yılında Larsen Strings’e İcracı Sanatçı olarak katıldı. Natalia Gutman’ın jüri başkanlığını yaptığı “Benyamin Sönmez Ulusal Viyolonsel Yarışması “nda birincilik ve Bulgaristan’da düzenlenen “Uluslararası Genç Virtüozlar Yarışması “nda üçüncülük ödülü alan sanatçı, yanısıra Andante Klasik Müzik Dergisi tarafından “2016 Yılının En İyi Genç Müzisyeni” olarak ilan edildi.

Konçerto repertuarında Dvorak, Schumann, Shostakovich, Elgar, Haydn 1.& 2., Tchaikovsky Rococo, Saint-Saens, Azarashvili, Monn, c.p.e. Bach… da olmak üzere çello repertuarının neredeyse tüm önde gelen eserleri yer almaktadır.

2015 yılında İş Sanat’ın “Yükselen Yıldızlar” konser serisinde Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası ile Beethoven’ın Üçlü Konçertosu’nda solist olarak yer alan Poyraz, Nisan 2022’de ise İstanbul’da Venezuela’nın ünlü Simon Bolivar Senfoni Orkestrası ile Dvorak’ın Viyolonsel Konçertosu’nu seslendirdi. Aynı yıl, TUGFO’nun (Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası) Avrupa turnesinde solist olarak, aralarında Berlin Konzerthaus ve Prag Rudolfinum da olan prestijli mekânlarda altı konser verdi.

Oda müzisyeni olarak da aktif bir konser faaliyeti yürütmekte olan Poyraz, aynı zamanda Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nda Çello Grup Şef Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

Cem Esen - Piyanist & Besteci

Cem Esen, 1997 yılında Adana’da doğdu. Piyano derslerine 6 yaşındayken Can Çoker ile başladı ve 2005-2010 yılları arasında Can Çoker ile eğitimini sürdürdü. 2010-2015 yılları arasında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Metin Ülkü ile çalıştı. 2015 yılında Hochschule für Musik, Theatre und Medien – Hannover’in piyano sınavını kazanarak Prof. Roland Krüger ile çalışmaya başladı ve piyano eğitimine bu okulda yüksek lisans öğrencisi olarak halen devam etmektedir.

2012 yılında istanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın düzenlediği konsere davet edilerek Gülsin Onay ile 2 piyano konser verdi. Aynı yıl 13. Antalya Piyano Festivali’ne davet edilerek konser verdi.

2018 yılında 19. Antalya Piyano Festivali’ne davet edildi ve solo resital verdi. Bu konserde Gürer Aykal’ın ricası üzerine bestelediği birinci piyano sonatının ilk seslendirilişini gerçekleştirdi. Aynı yıl Sofya Müzik Festivali’nde resital verdi. Resitali ulusal radyoda yayınlandı. 2022 yılında 20.

Uluslararası Kuzey Kıbrıs Müzik Festivalin’de, 2024 yılında Oman’da Royal Opera Evi Muscat’ta keman sanatçısı Elvin Hoxha Ganiyev ile birlikte resital gerçekleştirdiler. Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası, Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası, Estonian National Symphony Orchest-ra, Filharmonia Dolnośląska, Samsun Devlet Opera ve Balesi ve izmir Devlet Senfoni Orkestrası ile konserler verdi. 2020 yılında JCI’a bağlı T.O.Y.P. (Ten Outstanding Young Persons) tarafından “Kültürel Başarı” dalında birincilik ödülüne layık görüldü. 2010-2015 yılları arasında katıldığı Ulusal ve Uluslararası piyano yarışmalarından 11 ödül kazandı. 2019-2024 yılları arasında 7 albüm ve 4 tekli çıkardı. Piyano kariyerinin yanında aynı zamanda besteci de olan Esen, 40 Opus numarası altında 100’den fazla eser besteleyip yayınladı. Cosmos Projesi adı altında Cosmos Albümü’nü her ay bir sanatçıyla bir Tekli olarak Kasım 2023’te yayınlamaya başladı. Albümde Esen’in farklı enstrümanlar için yazdığı müziklerle bir besteci portfolyosu sunuldu. 2022 Kasım ayı içerisinde “Voyages Project” kapsamında, Poyraz Baltacıgil, Cem Önertürk ve Elvin Hoxha Ganiyev ile birlikte, CRR ve AASSM’de çello, keman ve flüt sonatlarından oluşan konserler gerçekleştirdi. Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası tarafından 2015 yılında Scarlet Op.1, 2021 yılında Mavi Peri Bale Süiti Op.21 ve Yaylı Çalgılar için Konçertant Op.26 eserlerinin, Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası tarafından 2019 yılında Kozmik Varyasyonlar Op.10 eserinin, “Duo Blanc et Noir” duo grubu olarak tanınan sanatçılar Selin Şekeranber ve Yudum Çetiner tarafından 2023 yılında Hypatia Op.27 eserinin dünya prömiyerleri gerçekleştirildi. Mayıs ayında 4 el Konçertosunun ilk seslendirilişi KODA ile Yudum Çetiner & Selin Şekeranber tarafından gerçekleştirilecek. Flüt Sonatları, 3. ve 4. Cahit Koparal Flüt Yarışması’nda seslendirilmekle birlikte, Almanya’da düzenlenen 20. Uluslararası “Kloster Schöntal” Keman Yarışma’sından gelen sipariş üzerine bestelediği keman eseri, bu yarışmanın üst kategorisinde zorunlu eser olarak seslendirilecek.

 

Katıldığı ustalık sınıflarında, Stephen Kovacevich, Johan Schmidt, Diana Anderson, Peter Florian, Junn Kanno, Fazıl Say, Gülsin Onay, Andrea Luccessini, Emre Şen ve Ludmil Angelov ile çalışmıştır.

 

Kazandığı Ödüller (Piyano Yarışmaları):

 

 • 2010 – 5. Uluslararası Pera Piyano Yarışması istanbul / Türkiye 2.lik Ödülü
 • 2010 – Başkent Üniversitesi Ulusal Chopin 200. yılı Piyano Yarışması Ankara / Türkiye 2.lik Ödülü
 • 2011 – 6. Uluslararası Pera Piyano Yarışması istanbul / Türkiye 3.lük Ödülü ve “En iyi Chopin Yorumu Ödülü”
 • 2011 – F. Chopin Piyano Yarışması Jelenia Gora / Polonya Final Mansiyon
 • 2012 – 1. Ahmet Adnan Saygun Piyano Yarışması Gümüşlük – Bodrum / Turkey 1.lik Ödülü
 • 2012 – Delfhi Oyunları Piyano Yarışması Astana / Kazakistan Bronz Madalya
 • 2013 – Maria Herrero Piyano Yarışması Granada / ispanya 3.lük Ödülü
 • 2014 – Chopin Piyano Yarışması Narva / Estonya “En Orijinal Yorum Ödülü”
 • 2014 – Uluslararası Genç Müzisyenler Piyano Yarışması Enschede / Hollanda “En iyi Çağdaş Eser Yorumu Ödülü”
 • 2015 – Vedat Kosal Piyano Yarışması istanbul / Türkiye 2.lik Ödülü
 • 2015 – Malta Uluslararası Piyano Yarışması Valletta / Malta 3.lük Ödülü ve “Jüri Özel Ödülü” Cem Esen 2010 yılından beri ÇEV Sanat’ın bursiyeridir.

Örnek Program İçerikleri

1.Program

Haydn – Gypsy Trio

Shostakovich – Trio No.1

ARA

Schubert – Op.100

2. Program: “Russian Night”

Rachmaninoff – Trio No.1 Elegy
Arensky – Trio

ARA

P.I. Tchaikovsky – Trio

3.Program

Say – Trio

Schnittke – Trio

ARA

Schostovich – Trio No.1 & 2

4 .Program: “French Night”

Ravel – Trio

Debussy – Trio

(+ Bir fransız bestecinin eseri)

Sanatçımızın Sosyal Medya & Web Bilgileri

Web Sitesi

https://nikamusicmanagement.org/

Facebook

https://www.facebook.com/nikamusicmanagement

Instagram

https://www.instagram.com/nikamusicmanagement/
7-p-044