Türk Oda Orkestrası (KÖLN)

(Özel Projeler)

Kıtalararası Müzik Serüveni

Köln Senfoni Orkestrasi ve Ensemble Mondial’in solistlerinden oluşan ve besteci/şef Betin Güneş tarafından kurulan orkestranın birlikteliği 25 yıllık bir geçmişe dayanıyor.

Farklı ülkelerden (Macaristan, Japonya, Rusya, Polonya, Kore, Almanya, Türkiye, Kıbrıs…..) gelen müzisyenlerden oluşan topluluk, Betin Güneş ve Türk bestecilerinin yanısıra, tanınmış bestecilerin eserlerini yine Betin Güneş’in özel orkestrasyonuyla başarıyla seslendirerek yıllar içinde kendine has bir tını yapısı elde etmiştir.

Birçok CD kaydı (EMI Elektrola, Warner Brothers, Telos….) olan topluluk, çeşitli konser ve festivallerde kendine has yapısıyla büyük beğeni kazanmaktadır.

Turkish Chamber Orchestra gibi internasyonel müzisyenlerden oluşan koro, opera repertuvarı dışında yine Betin Güneş’in besteleri ve özel düzenlemelerini başarıyla yorumlamaktadır.

İnsanlığın Ortak Dili

Nefesli sazlar, yaylılar, vurma çalgılar, piyano gibi bir senfoni orkestrasında olması gereken tüm enstrümanların yanısıra, Tambur, Kanun, Ney, Kemençe, Ud, Bendir ve Kudüm gibi yerel sazların da katılımıyla müziğin evrensel ortak dil olduğunu kendilerine has yorumları ile sergilemektedirler.

Müziğin dili, dini, ırkı, rengi, cinsiyeti yoktur. İnsanoğlunun varlığı ile birlikte var olduğu düşünülen müzik; her toplumun kendine özgü nüanslarla ve enstrümanlarla yorumladığı, iyi yapıldığında herkese hitap ettiği, adeta tüm insanlığın ortak dilidir.

Turkish Chamber Orchestra’nın misyonu; toplumların kültürüne göre farklılaşmış enstrüman ve yorumlarının doğru harmanlandığında, herkese hitap eden ve aynı duyguları hissetmelerini sağlayan birleştirici bir araç olduğunu göstermek ve ağırlıklı olarak Türk bestecilerin eserlerine yer vererek kültürümüzü dünyaya en iyi ve profesyonel biçimde tanıtmaktır.

Görseller

Performanslar

Sanatçımızın Sosyal Medya & Web Bilgileri

Web Sitesi

https://www.guenes-chamberorchestra.de/
NikaSquareBanner