Irmina Trynkos

Keman – (Türkiye, Diğer Ülkeler, Özel Projeler)

BBC Music Magazine tarafından “yoğun duygulu ve karizmatik bir yükselen yıldız, Isaac Stern’ın altın dönemini anımsatıyor, olağanüstü bir yetenek ” olarak selamladığı, Gramophone’un kısaca “mükemmel” olarak nitelendirdiği, The Strad’ın “çevik ve etkileyici bir solist, güç ve inanç duygusuna dayanan ve asla sarsılmayan duruşu ”  için övgüye değer gördüğü Irmina Trynkos’un Chandos Records için Oxford Filarmoni Orkestrası ve Maestro Vladimir Ashkenazy ile yaptığı Nimrod Borenstein’ın Keman Konçertosu kaydı, ona BBC Müzik Dergisi’nin “Konçerto Seçimi” kategorisinde en üst derece olan 5* kazandırdı.

 

Neeme Järvi tarafından yönetilen ve yoğun övgü derleyen konser performansından bu yana, Irmina’nın öne çıkan konser mekanları arasında Berlin Filarmoni, Slovak Filarmoni, Cadogan Hall, Wigmore Hall, Queen Elizabeth Hall, Toronto Sanat Merkezi, Şangay Konser Salonu’ndaki performansları ve Amsterdam’daki Concertgebouw’daki altı kez ayakta alkışlandığı debut konseri de yer alıyor. Londra Royal Philharmonic Orchestra ile NAXOS’un en çok satanları listesinde yer alan CD kaydı, Fanfare dergisinin “uzman seçimi klasmanı”nda En İyi 20 Klasik Kayıt listesine girdi. Yanısıra, Lüksemburg’da yayınlanan Pizzicato, Irmina’ya ender olarak verdiği “Süpersonik” Ödülü’nü verdi ve yorumunu “sürükleyici ve anlamlı” olarak nitelendirdi.

 

Fanfare’in ortaya koyduğu gibi, “müzikal zeka ve duygusal derinlik Trynkos’un ayırt edici özellikleri..”.  Waghalter Projesi’nin ve ardından Ignatz Waghalter’ın tüm ilk kayıt keman eserlerini içeren CD’sinin arkasındaki ana güç onun yeni repertuara olan merakı… Bu başarının ardından Irmina, Şangay Oryantal Sanat Merkezi, Chongqing Guotai Sanat Merkezi ve Guangzhou Opera Binası’ndaki konserlerini de içeren Çin turnesine davet edildi.

 

Kayıtları BBC3, Radio 4 Netherlands, Kol Ha Musica, Polish Radio 2, Concertzender, KulturRadio, Radio New Zealand vb. de dahil olmak üzere uluslararası radyolarda yayınlanan sanatçı, Jewish Renaissance Magazine, Irmina’yı “Yılın Sanatçısı” ilan etti. BBC Xtra’da yapılan röportajı ise dünya çapında 36 milyondan fazla seyirciye canlı yayın olarak yayınlandı.

 

“Irmina çok doğal bir sanatçı, her zaman elinden gelenin en iyisini veriyor ve yorumu, sıcaklığı ve duyarlılığıyla seyirciyi etkiliyor. Sahnede olmayı çok seviyor, bu da performansına yansıyor ve dinleyicilerle daha yakın bir iletişim sağlıyor” diyor ünlü kemancı Lydia Mordkovitch…

 

Irmina’nın İngiliz-Yunan-Polonya geçmişi, erken yaşta evinden ayrılma cesareti gösterebilmesi ve sorunlu gençliği, onu genç ve yeni izleyiciler için rakipsiz bir iletişimci ve klasik müzik şampiyonu yaptı. Bilinmeyen keman bestelerini canlandırmanın güçlü bir savunucusu ve yaşayan bestecilerle çalışmayı seven Irmina, 1670’den kalma Jakob Stainer kemanının yanısıra, geçtiğimiz günlerde ismi gizli tutulan bir bağışçı tarafından kendisine sağlanan 1728 yapımı Antonio Stradivarius ile çalışmalarını sürdürüyor..

Görseller

Performanslar

Repertuar

Orkestra Keman Repertuarı

Keman Solo Repertuarı

Sanatçımızın Sosyal Medya & Web Bilgileri

Web Sitesi

https://www.irminatrynkos.com/

Facebook

https://www.facebook.com/IrminaTrynkosViolinist

Instagram

https://www.instagram.com/IrminaTrynkos/

Spotify

Spofiy
NikaSquareBanner