Klavsenci ve şarkıcı olarak ikili bir eğitim alan Jérôme Correas, klavsenci ve müzikolog Antoine Geoffroy-Dechaume’un öğrencisi oldu. Paris CNSMD’de William Christie ile Barok Şarkı dalında, ardından Xavier Depraz ile Lirik Sanat dalında çalıştı ve birincilikle mezun oldu. Eğitimine Studio Versailles Opéra’da ve Ecole d’art lyrique de l’Opéra de Paris’te René Jacobs ile devam etti.

1989’dan 1993’e kadar Les Arts Florissants’ın üyesi olan Correas, yanısıra farklı şeflerin yönetiminde opera ve barok repertuarda konserler verdi.

2001 yılında şefliğe yöneldi ve Les Paladins’i kurdu. Monteverdi, Marazzoli, Cavalli, Lully, Desmarest, Destouches, Rameau, Handel, Pergolesi, Gretry, Haydn’ın ve hatta Clapisson’la Romantik dönemin çok sayıda operasını yönetti. Fransa’nın yanısıra dış ülkelere de şef olarak davet edilen Correas, bu dönemde Catania Teatro Massimo Bellini Orkestrası, Rouen Opera Orkestrası, Moskova Oda Orkestrası, Balear Senfoni Orkestrası, St Petersburg Barok Orkestrası, Nice Côte d’Azur Filarmoni Orkestrası ve I Cameristi della Scala gibi toplulukları yönetti.

2011 yılında Chevalier des Arts et Lettres unvanıyla ödüllendirilen sanatçı, özellikle CRR de Paris ve Atelier lyrique de l’Opéra de Massy’de eğitim vermeye ve Master Class’lar aracılığıyla bu sanatı genç izleyicilere ve geleceğin profesyonellerine aktarmaya devam ediyor.

Les Paladins

Jérôme Correas ve Les Paladins, 2001’den bu yana Monteverdi’den Mozart’a kadar on yedinci ve on sekizinci yüzyılların dramatik müzik repertuarını araştırıyor. Bir klavsenci ve şarkıcı olarak Jérôme Correas, hem opera repertuarında hem de dini müzikte sesin teatralliğine ve müzik ile sahne sanatları arasındaki ilişkiye dayalı yenilikçi bir sanatsal yaklaşım geliştirdi.

Les Paladins, sahne prodüksiyonları için çok çeşitli sanatsal altyapılardan (tiyatro, video, kukla, dans, sirk) yönetmenlerle çalışıyor. Topluluk, Karine Deshayes, Sandrine Piau ve Amel Brahim-Djelloul gibi tanınmış solistlerle, Fransa’da ve yurt dışında dörtlülerden Mozart orkestralarına kadar çeşitli topluluklarla konserler veriyor.

Les Paladins, başta Naïve, Alpha Classics, B Records ve Aparté olmak üzere on beş albüm kaydetti. Konser ve kayıt faaliyetlerinin yanısıra, genç sanatçılara yönelik kültürel destek ve mesleki eğitim faaliyetlerine de ara vermeden devam ediyor.

Görseller

Performanslar

Sosyal Medya & Web

Web

https://www.lespaladins.com/

Youtube

İzle

Instagram

Ziyaret Et
NikaSquareBanner