Nimrod Borenstein

Besteci, Şef (Türkiye, Özel Projeler)

Geçtiğimiz yıllarda Nimrod Borenstein’ın çok sayıda sipariş eseri Londra Royal Festival Hall ve Royal Opera House’dan Paris Salle Gaveau’ya, New York Carnegie Hall’dan Hong Kong’a kadar dünyanın dört bir yanındaki en prestijli mekanlarda ve festivallerde kaydedildi ve prömiyeri yapıldı. Müziği düzenli olarak Avrupa, Kanada, Avustralya, Uzak Doğu, İsrail, Güney Amerika, Rusya ve ABD’de icra edileb sanatçının yüksek profilli destekçileri arasında yer alan Vladimir Ashkenazy, Borenstein’ın birçok bestesini yönetti ve bu, orkestra çalışmalarından oluşan bir albümün tamamının Chandos için kaydedilmesiyle sonuçlandı (BBC Music Magazine ‘Choice’).

Borenstein’ın müziğini seslendiren diğer önde gelen sanatçılar ve orkestralar arasında Roberto Prosseda, Pascal Rogé, Dmitry Sitkovetsky, Philharmonia Orchestra, BBC Philharmonic, Royal Philharmonic, Oxford Philharmonic ve Israel Camerata yer alıyor. Son yaylı çalgılar dörtlüsü Cieli d’ Italia, Avie Records için kaydettikleri yeni albümlerinde yer almak üzere Quartetto di Cremona tarafından sipariş edildi.

Nimrod Borenstein için 2022, orkestra şefi olarak da heyecan verici bir yıl oldu ve iki yeni kaydı için podyumda yer aldı. Mayıs 2022’de bestecinin şefliğinde Kraliyet Filarmoni Orkestrası ve piyanist Clelia Iruzun ile op. 91 Piyano Konçertosu, Somm firması için kaydedildi. İkinci albüm ise “Sheva” koleksiyonu için oldu; sanatçının yaylılar için bestelediği müziğinden Viyolonsel ve yaylı çalgılar orkestrası için Konçerto opus 56b, Solo arp ve yaylı çalgılar için “L’ Oiseau bleu” op. 89 ve Yaylılar için Senfoni op. 68 ‘i içeren eserlerini Mainzer Virtuosi ile kaydetti

Besteci ve şefliğinin yanı sıra, harika bir iletişimci olması ve müzik tutkusunu ve bilgisini farklı izleyici kitleleriyle paylaşma yeteneği, sanatçının aranan bir konuşmacı olarak da talep görmesine yol açıyor.

Görseller

Performanslar

Sanatçımızın Sosyal Medya & Web Bilgileri

Web Sitesi

http://www.borensteinarts.com/

Facebook

https://www.facebook.com/NimrodBorensteincomposer/

Instagram

https://www.instagram.com/nimrodborenstein/
NikaSquareBanner