Mehmet Polat

Ud (Türkiye, Diğer Ülkeler)

Mehmet Polat, ud sazını günümüzün çok kültürlü müzik anlayışıyla bağdaştırarak bir ‘dünya vatandaşı’ ve müzisyen kimliği sergiliyor.

Gerek doğaçlamalarında, gerekse yaptığı beste ve yorumlarında sürekli yeni arayışlar içerisinde ve yaratıcılığın sınırlarını her defasında yeniden aşma çabasında olan ve etkileşimleri sayesinde geniş bir müzik yelpazesine sahip olan müzisyen, enstrümanına da çok daha farklı bir perspektif getirmektedir.

Afrika’dan Hindistan’a, İran’dan Balkanlara, Modern Müzik’ten Caz’a birçok müzik tarzını, kökeni olan Alevi müziği, Urfa şehir müziği, Halk ve Klasik Türk müziği ile keyifli bir şekilde harmanlayan Polat, yaptığı yıllar süren çalışmalar sonucunda ilerlettiği ‘geniş sol el tekniğiyle enstrümanı UD’un teknik sınırlarını da yeniden tanımlıyor.

Sanatçı, uduna eklediği iki bas teliyle enstrümanında yeni bir çığır açıp, neredeyse kontrbasın ulaşabildiği tüm bas seslere ulaşma imkanına kavuşmuştur.

2007’den beri Amsterdam’da yaşamakta olan müzisyen, yaptığı ve katıldığı çeşitli projelerle dünyanın birçok ülkesinde konserler vermektedir.

Görseller

Performanslar

Sanatçımızın Sosyal Medya & Web Bilgileri

Web Sitesi

https://mehmetpolat.net/

Twitter

https://twitter.com/udipolat

Linkedin

https://www.linkedin.com/in/udimehmetpolat/

Youtube

İzle
7-p-044